Chodovar - Piwne SPA

Witajcie ! 

Pragnę Wam dzisiaj opisać jedno ze wspanialszych miejsc do odwiedzenia w deszczowy weekend, czyli piwne SPA w czeskim Chodovarze.W niewielkiej miejscowości Chodové Plané, znajduje się rodzinny piwny raj "U SLADKA", gdzie można niewątpliwie spędzić przyjemnie i oryginalnie czas. 
Oferują nam:
Wspaniałą aromatyczną kąpiel chmielową z kuflem piwa. Cała sesja trwa 40 min wraz z masażem do wyboru. Działa regenerująco i odżywczo na nasze ciało a co najważniejsze NIE KRĘCI się później w głowie :). Po takiej sesji, jesteśmy zrelaksowani od zewnątrz jak i wewnątrz oraz obsłużeni profesjonalnym personelem. W kompleksie oprócz SPA znajdują się jeszcze dwie restauracje.
Jedna w samym środku Chodovarskiej piwiarni a druga kawałek dalej "Ve Skále".
Tam możemy zjeść wykwintne dania połączone z warzonym tradycyjnym sposobem wszelkiego rodzaju piwem (jasne, ciemne, sezonowo-owocowe). 

Niewiele jednak osób wie, że piwo jest napojem bardzo zdrowym.
Posiada w sobie pełno protein, witamin i minerałów, a dodatkowo jednocześnie leczy, orzeźwia i wybornie smakuje.


Jest to pienisty napój o różnej zawartości alkoholu, który otrzymujemy poprzez fermentację słodu jęczmiennego, chmielu, drożdży i wody.

A ta ostania jest w Chodovarze najważniejsza, ponieważ od niej zależy smak piwa a zróżnicowany skład chemiczny dostarczy nam już wcześniej wspomnianych minerałów.

A jego właściwości są następujące:

1. Piwo niepasteryzowane posiada właściwości podobne do probiotyków. "Żywe drobnoustroje" znajdujące się w piwie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego.

2.Piwo po treningu
Niektórzy naukowcy przekonują, że jedna butelka ciemnego, bezalkoholowego piwa na bazie źródlanej wody, z magnezem, potasem, sodem, cukrami słodowymi i witaminami grupy B doskonale uzupełni wszelkie niedobory powstałe podczas treningu. Są także zdania, że przeciwutleniacze zawarte w piwie odbudowują i wzmacniają mięśnie.

3.Piwo a odchudzanie 
Zdaniem szwajcarskich naukowców z Politechniki Federalnej w Lozannie, którzy przeprowadzili badania , piwo zawiera rybozyd nikotynamidu - substancję, która zapobiega otyłości.

4.Piwo źródłem przeciwutleniaczy
Naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtona odkryli, że ciemne piwo zawiera więcej przeciwutleniaczy niż jego jasny odpowiednik i tyle samo antyoksydantów co czerwone wino. Antyoksydanty pomagają odwracać zniszczenie komórek, co hamuje procesy starzenia.  

[źródło: poradnikzdrowie.pl]


Warte uwagi oprócz relaksującego wypoczynku jest zwiedzanie Mariańskich Łaźni, które jest drugim największym miastem w zachodnioczeskim trójkącie uzdrowiskowym, i które ma do zaoferowania wiele atrakcji.

Jestem bardzo zadowolona ,że można znaleźć na Ziemi takie miejsca, do których człowiek  chętnie wraca, bo wie, że tam będzie się czuł bezpiecznie i odpocznie od codziennych trosk. Niezależnie od pory roku, warto tam pojechać.

A w kolejnym poście opiszemy piwne kosmetyki i ich wpływ na ciało :)

1 komentarz :

  1. You are putting a good contain on this blog on regular basis. I like this. Have a look on my movies blog. Where I got 10000 visit per days after working 6 months on my blog http://guruofmovie.com. Hope you will enjoy my blog contain.

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka