Żyj aktywnie -1-


Dziś rozpoczynam serię postów "żyj aktywnie" w celu szerzenia aktywności fizycznej i zarażenia Was swoją pasją. Jestem zawodniczką od wielu lat trenującą pływanie, studentką Wychowania Fizycznego i pasjonatką zdrowego stylu życia. Jeżeli macie ochotę się czegoś dowiedzieć, Zapraszam do czytania od deski do deski :)


1. Od czego zacząć ?

To pytanie nurtuje każdego pospolitego Kowalskiego, który siedział przez większość czasu na kanapie oglądając telewizję i nie wiedząc czym jest sport. A żyjemy dziś w czasach, gdzie na stronach typu "fit" znajdziemy reklamy białek, odżywek, cudownych gadżetów prezentowanych przez wysportowane ciała i figury.. lecz na początku przygody jest nam to zupełnie niepotrzebne, ale jak tu tego nie kupić jak chcemy wyglądać tak samo?
Ale odpowiedź jest taka: zmień swoje myślenie

Nie cudowne buty, top czy legginsy za nas schudną bądź rozbudują masę mięśniową, tylko głowa !

2. Jaką aktywność wybrać ?
Każdą jaka jest pod ręką. Jeżeli nie masz pieniędzy na siłownię, nie szkodzi ! Możesz się wzmocnić poprzez ciężar własnego ciała, a do redukcji tkanki tłuszczowej wystarczy 30 min truchtu po okolicy. Najtańszy i najprostszy sposób !

3. Rozgrzewka
No dobra, nastawiliśmy się motywacyjnie i wybraliśmy, że będziemy ćwiczyć w domu. Co dalej? Na youtubie jest sporo filmów przedstawiających różne ćwiczenia, w zależności jaki efekt chcemy uzyskać. Lecz na początku jakichkolwiek ćwiczeń pamiętaj o rozgrzewce!
Jest szczególnie ważna, ponieważ przygotowuje Twoje ciało, mięśnie, stawy do pracy fizycznej. Twoje mięśnie muszą uzyskać odpowiednią temperaturę, aby mogły efektywniej pracować, a stawy muszą się rozruszać aby nie nabawić się kontuzji.

4. Dieta 
Istnieje reguła 70% diety i 30% ćwiczeń. Jak się do niej odnieść? Dieta jest na prawdę bardzo ważna, to ile dostarczamy organizmowi, zależy później jak efektywniej będziemy ćwiczyć. Aby zauważyć pierwsze zmiany w naszej redukcji musimy dostarczać organizmowi mniej kalorii niż jesteśmy w stanie spalić. Nie oznacza to, że mamy się głodzić ! Mięśnie muszą z czegoś czerpać energię. Przede wszystkim powinna być to zbilansowana dieta, która dostarcza nam odpowiedniej ilości wszystkich składników odżywczych.


Zapraszam Was do poczytania bloga fanki biegania, gdzie również można się dowiedzieć ciekawych rzeczy !
http://bieganiejestspoko.blogspot.com

2 komentarze :

  1. Ja sb od czasu do czasu poćwicze ale nudzi mi się po kilku dniach ;d
    grlfashion.blospot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja aktywność sportowa ogranicza się do ćwiczeń na wf i od czasu do czasu jazda rowerem :-)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka